Formalności

Wiemy, że strata bliskiej osoby jest bardzo trudna, dlatego oferujemy Państwu pomoc na każdym etapie.

Jak postępować po śmierci bliskiej osoby?

Formalności związane ze śmiercią bliskiej nam osoby uzależnione są od miejsca zgonu 

Jeśli śmierć nastąpiła w domu należy skontaktować się z pogotowiem ratunkowym, które po przyjechaniu wystawia kartę zgonu, która umożliwia odebranie aktu zgonu w Urzędzie Stanu Cywilnego. Następnie należy zadzwonić do Zakładu Pogrzebowego, który przetransportuje ciało do domu pogrzebowego w specjalnie przeznaczonym do tego samochodzie.  

Natomiast jeśli śmierć nastąpiła w szpitalu kartę zgonu wystawia lekarz, następnie należy udać się do Urzędu Stanu Cywilnego, gdzie możemy odebrać akt zgonu. Następnie należy zadzwonić do zakładu pogrzebowego Chaoon, który zajmie się przygotowaniem ciała do ceremonii pogrzebu i pochówkiem.  

Co dalej?
– Po otrzymaniu karty zgonu należy udać się do Urzędu Stanu Cywilnego po odebranie aktu z następującymi dokumentami: kartą zgonu, dowodem osobistym osoby zmarłej i dowodem osobistym współmałżonka (jeśli współmałżonek istnieje).  

– Następnie udajemy się do naszego zakładu pogrzebowego Chaoon, w którym pomożemy Państwu zorganizować godny i uroczysty pochówek. Wspólnie ustalimy wszelkie formalności i szczegóły dotyczące ceremonii. Pomożemy także wybrać trumnę lub urnę.  

– Kolejny krok to wyznaczenie terminu i godziny ceremonii w parafii, w której ma odbyć się pochówek oraz ustalenie terminu i godziny z administracją cmentarza.  

– Po uzgodnieniu terminu ceremonii spotykamy się z Państwem w naszym zakładzie w celu dokończenia wszelkich formalności i odebrania nekrologów.  

– Następnie dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu i zaufanym pracownikom nie muszą się Państwo stresować ceremonią – sprawimy, aby była ona uroczysta i godna.